Co potřebujete pro dobrý web design

Výše jsme tak trochu nakousli jak by měl vypadat dobrý web! Zde si popíšeme všechny základní stavební kameny pro web, na který budou chodit uživatelé jedna báseň. Začneme u přehlednosti, funkčnosti a neboli klientskou podporou. Připraveni? Jdeme na to!

Přehlednost jako první základní kámen

Když si stránku otevřete, měli byste vidět všechno jasně a srozumitelně. Neměli byste složitě hledat, kde co je, nebo jak co využívat. Řídíte se v podstatě intuitivně, protože stránka, která je dobře rozvržená, kliká se na ní opravdu jednoduše a tím se dostanete ke všemu, co potřebujete. Kategorie a jednotlivé odkazy by měly dávat smysl a nejen to, ale i proklikávání mezi nimi tzv. prolikování.

Dobře se to výš čte, jelikož vše dává logicky smysl, klikavost, přehlednost, rozvržení stránky atd., ale realita je v dnešní době vesměs jiná. Proč? 80% webů v České republice, nejsou přehledné, ale přesto tam uživatelé chodí! Proč? Zvyknou si na ní. Zvyk může trvat, ale několik let, a to my přece nemáme?

Funkčnost by měla být také namístě

Některé online stránky mají problém s funkčností některého z odkazů. Není nic horšího, než když hledám několik minut to, co chci najít a daný odkaz nefunguje. To svědčí o nefunkčnosti stránky jako celku. Rozhodně to také nepřidává stránce na důvěryhodnosti. Proto by měla být zcela funkční a vše na ní by mělo fungovat jako švýcarské hodinky.

Nemusíme mluvit jenom o funkčnosti odkazů, ale i samotných webových stránek. Některé stránky, se nemusí třeba ani načítat. Pokud se nenačtou, okamžitě se ztrácí hodnota stránky a uživatel okamžitě odchází. To vy ani my, přece nechcete ne?

Design je někdy složitý oříšek

Jakákoliv webová stránka, musí mít příjemný a kvalitní design. Prostě musí. Pokud máte produkty, u kterých musíte vytvářet něco online, je z velké části také vizuální požitek, na prvním místě. Žádné staře vypadající stránky, u kterých se vracíme zpět v čase..

Co to vůbec znamená design?

Například, pokud chcete mít dobrý design webové stránky, musíte k tomu vynaložit nějaké usílý. Prvně musíte navrhnout nějaký obrázek, návrh nebo plán, jak bude vypadat vaše stránka. Jednotlivé elementy, věci na webu, musíte prodiskutovat (odkazy, nadpisy, text alias font, hledač, obrázky, zarovnání, zápatí, záhlaví) se všemi kolegy a hlavně, i s lidmi z okolí. Web si necháte například zkontrolovat 10 lidmi, kteří vám dají „feedback,“ jestli všemu rozumí. Až to budete mít, můžete začít designovat web! Nebojte, tímto ještě nekončíme. Musíte najít ještě člověka, který vám nový design nakóduje. Zajímavý proces, že ano?

Klientská podpora je také potřeba

Málokterý web se může pochlubit bezproblémovou a rychlou klientskou podporou. Z našeho pohledu, je podpora (email, chat, telefon, FAQ) u stavby webu, velmi důležitá! Proč? V dnešní době nenajdete web, kde byste bez problému našli všechny informace. Proto by měl mít web tzv. navigaci na výše zmíněné klientské podpory - email, chat, telefon a FAQ. Víme, že lidem nestačí jenom FAQ, protože jsou lidi líní a rádi si nechají vše vysvětlit po telefonu. Takže na podporu nezapomínejte!

Dostatečná nabídka produktů

Dále poslední věc, kterou musíme zmínit, jsou užitečné dostatečné produkty a informace, na vašem webu. Přece nechcete mít dobře nadesignovaný web, ale bez jakýchkoliv produktů nebo informací. Na prázdný web, se přece kouká špatně, nemáme pravdu?! Takže kvalitně zásobujte svůj web všemi informace a užitečnými produkty! Například ceskecasino.com, má dostatečný počet produktů!

20 Oct 2020